. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: [Urzędnicy odpowiadają] Poprawią bezpieczeństwo na Al. Havla .

17 maja 2016

[Urzędnicy odpowiadają] Poprawią bezpieczeństwo na Al. Havla


Zarząd Dróg i Zieleni w maju zrealizuje zapowiadane drobne modyfikacje w układzie drogowym na Al. Havla. Wydłużona zostanie linia ciągła, aby kierowcy którzy wjeżdżają
z ul. Łódzkiej w dwupasmową Havla nie kierowali się na skrajny, lewy pas bezpośrednio po manewrze włączenia się do ruchu i  nie wymuszali pierwszeństwa, a tym samym nie powodowali zagrożenia dla samych siebie i nadjeżdżających aut od strony centrum. Czy zostanie wydłużony prawoskręt z Havla w ul. Świętokrzyską? Na to pytanie jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi. W lutym br. zagadnienie opisałem w artykule Poprawią bezpieczeństwo na Al. Havla.

Zdjęcie przedstawia linię ciągła na Havla, która niebawem zostanie wydłużona.


 Odpowiedź ZDiZ:
"Witam, w odpowiedzi na Pana [czyt. gdanskpoludnie.pl] email informuję, że linia ciągła na wys. wjazdu z ul. Łódzkiej w ul. Havla zostanie odmalowana (i wydłużona) przy okazji odnowienia oznakowania poziomego w ciągu komunikacyjnym ulic: Podmiejska, Małomiejska, Świętokrzyska - co nastąpi w maju br."
Dział Utrzymania Dróg
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku

3 komentarze:

 1. Czyli nic się nie zmieni, bo linia ciągła w takim miejscu nie będzie pewnie respektowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak będzie jak piszesz.
   Kiedy będzie wiadomo, czy przedłużą prawoskręt w Świętokrzyską?

   Usuń
  2. Cytuję odpowiedź:

   "Witam,
   z tego co wiem, sprawa jest analizowana pod kątem możliwości techniczno-finansowych."

   Dział Utrzymania Dróg
   ZDiZ Gdańsk

   Usuń