05 stycznia 2017

Budżet Gdańska 2017 – ważne inwestycji na południu

Fot. mat. prasowy gdansk.pl
Mieszkańcy południowej części Gdańska cieszy planowany rozwój sieci tramwajowej, który jest etapem IVa Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej, na ten cel zarezerwowano 40 mln złotych. Rozpocznie się budowa ul. Nowej Bulońskiej Północnej wraz z linią tramwajowa również wzdłuż ul. Warszawskiej, która połączy torowisko z Al. Havla. Miasto zakupi również 15 tramwajów niezbędnych do obsługi nowopowstającej sieci komunikacyjnej.

W 2017 roku planowana jest budowa wiaduktu "Biskupia Górka", co również jest dobrą informacją dla osób podróżujących z południa gdyż, zwiększy się przepustowość Traktu św. Wojciecha, a mieszkańcy zyskają na komforcie -  koszt inwestycji to 27,6 mln złotych .
W naszym rejonie, a dokładnie przy ul. Unruga na rozwój budownictwa społecznego zabezpieczono ponad 25 mln złotych. Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Motława" wybuduje 110 mieszkań, a Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego 44 mieszkania. Urzędnicy nie zapomnieli o placówkach edukacyjnych. Szkoła i przedszkole przy ul. Jabłoniowej to koszt 22 mln złotych. Jako pierwsze planowane jest przedszkole modułowe jeszcze w 2017 roku, rok później szkoła ma być oddana do użytku.
Budynki szkoły podstawowej składać będą się z 25 oddziałów, sali gimnastycznej z aulą widowiskowo-konferencyjną, biblioteka z czytelnią dostępna także dla mieszkańców okolicy oraz boisko do piłki nożnej i boisko wielofunkcyjne do piłki koszykowej, siatkowej oraz kort do tenisa.
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska