. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Lewoskręt na Havla .

15 maja 2017

Lewoskręt na Havla

Na Al. Havla powstaje dodatkowy lewoskręt i pas do zawracania, to wynik głosowania w budżecie obywatelskim. Projekt nr 9 o nazwie: 
Możliwość nawracania (lewoskręt) na al. V. Havla - ułatwienie dojazdu do domu Mieszkańcom osiedla Ujeścisko od strony ul. Świętokrzyskiej i Wilanowskiej
otrzymał 2207 głosów i właśnie jest realizowany. Inicjatywa ma na celu usprawnienie dojazdu  do domu mieszkańcom między innymi ul. Płockiej i okolic. W mediach społecznościowych pojawiły się jednak negatywne opinie dotyczące lokalizacji inwestycji. Jakie jest Twoje zdanie?


4 komentarze:

 1. Moje zdanie jest takie - tradycyjnie na odp****ol i byle jak. A więc gdańskie standardy zostały niestety zachowane :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Czytelniku,
   Po pierwsze, prośba o używanie innego słownictwa (nawet wykropkowanie nie jest mile widziane na blogu).
   Po drugie, co masz na myśli pisząc cyt.: "gdańskie standardy"?
   Po trzecie, lewoskret to według mojej wiedzy projekt z Budżetu Obywatelskiego wiec mieszkańcy głosowali na tę inwestycję (ja tez).

   Usuń
 2. Myślę, że większość mieszkańców sądziła, że lewoskręt powstanie na wysokości skrzyżowania z ul.Wilanowską. Obecnie wykonany lewoskręt jest trochę wąski, jednak przejeżdżając autem osobowym spokojnie się mieścimy. Może efekt nie jest powalający ale zawsze trochę szybciej da się nawrócić na nim niż czekać na światłach na pobliskim skrzyżowaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdanskpoludnie.pl2 czerwca 2017 18:38

   Podzielam Twoje zdanie. Należy docenić inicjatywę wnioskodawcy. Zawsze można złożyć kolejny wniosek na lewoskret w innym miejscu..

   Usuń