21 stycznia 2018

Zmiana rozkładu jazdy linii 295

Przypominam, że od dnia 22.01.2018 roku zmianie ulega rozkład jazdy linii 295. Pasażerowie zyskają dwa dodatkowe poranne kursy z przystanku Zakoniczyn o godz. 4:59 oraz o godz. 5:34.
Zmiana jest odpowiedzią na analizę kursujących linii autobusowych w południowej części Gdańska o czym pisałem: [Refleksja o komunikacji miejskiej – linia 295 na osiedlu Pięć Wzgórz (Zakoniczyn)].
Pragnę zwrócić uwagę, że rejon tego osiedla Pięć Wzgórz obsługiwany jest przez jedyną i najkrótszą linię autobusową nr 295 w Gdańsku! 
Najkrótszą i dodatkowo z podziałem rozkładu jazdy na rok szkolny i okres wakacji/ferii – niestety to nie zachęca do korzystania z komunikacji miejskiej…
Mieszkańcy poprzez ograniczoną ofertę przewozową zmuszeni są do częstych przesiadek i uzależnieni od innych linii! Przesiadki są problematyczne (niedopasowane rozkłady, opóźnienia, zimno, awarie), w konsekwencji to wydłużony czas dotarcia do miejsca docelowego. Nadmieniam, że okoliczne osiedla posiadają zdecydowanie lepszą ofertę komunikacyjną na przykład:
- Jaworzniaków: linia 155 do PKM Jasień i pętli Łostowice-Świętokrzyska, 262 bezpośrednio do Wrzeszcz PKP, 156 do pętli Siedlce…
- Ujeścisko: linia 118 bezpośrednio do centrum, 174 do Siedlec i/lub Otomina, 156 Siedlec i/lub Jaworzniaków...
- Pięć Wzgórz (Zakoniczyn): linia 295 TYLKO do pętli Łostowice-Świętokrzyska…

Warto nadmienić, że w ramach podziału administracyjnego osiedle Pięć Wzgórz (Zakoniczyn) podlega "pod" Radę Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice jednak mimo szczerych chęci mieszkańcy nie mają możliwości swobodnego poruszania się po dzielnicy i zmuszeni są do korzystania aż z trzech środków komunikacji (autobus-tramwaj-autobus)

Brak połączenia tego osiedla (m.in.: ul. Porębskiego) liniami autobusowymi z Ujeściskiem, Kowalami, Chełmem, Orunią, rejonem Jaworzniaków wręcz zmusza nas do rezygnowania z komunikacji na rzecz samochodów…to też systematycznie czynią mieszkańcy, co przekłada się na mniejszą ilość zakupionych biletów okresowych i mniejsze wpływy do budżetu miejskiego. 
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska