15 października 2018

Tornado – miłośnicy darta są wśród Nas

Gdańsk od wielu lat jest ważnym punktem na darterskiej mapie Polski. Pod szyldem „Tornado” z inicjatywy miłośników tej dyscypliny Pawła ps. „Fokus”, Roberta „Tornado” oraz Krzysztofa „Joker” działa  Gdańska Grupa Darta. Stałym miejscem rozgrywek i ich siedzibą jest Karczma Ujeścisko mieszcząca się przy ul. Łódzkiej w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.
Turnieje prowadzone są w formule „open” co oznacza, że każdy może przyjść i spróbować swoich sił w miłej i przyjaznej atmosferze.
Tornado – Gdańska Grupa Darta zrzesza osoby w każdym wieku. Najmłodszy zawodnik ma zaledwie 8 lat i już stawia swoje pierwsze kroki w turniejach regionalnych. Dart to sport dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci czy pochodzenia. Ponadto Tornado wspiera kluby i miejsca, które są zainteresowane propagowaniem tej dyscypliny oraz ściśle współpracuje z wieloma miastami m.in: Gdynią, Elblągiem czy Koszalinem. Co więcej zawodnicy Tornado coraz liczniej reprezentują Gdańsk podczas ogólnopolskich turniejów rangi Pucharu Polski oraz Grand Prix Polski.
Ponadto grupa stawia na rozwój oraz propagowanie darta jako dyscypliny sportowej, która na całym świecie ma miliony zwolenników.
Początki grupy to 2009 rok,  a przez ten okres przez szeregi „Tornado” przewinęła się ponad setka zawodników. Największe sukcesy w tym okresie odnosił „Joker”, który w 2014 roku zdobył tytuł Mistrza Polski oraz reprezentował nasz kraj w turnieju World Cup of Darts.
Rozgrywki prowadzone są w każdy wtorek w godzinach 18:00 – 24:00 w Karczmie Ujeścisko – zapraszamy.

Osoby zainteresowane udziałem w rozgrywkach ligowych uzyskają niezbędne informacje tutaj: [Darts 501][Tornado Gdańsk] oraz [Pomorski dart]

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska