. Informacje o dzielnicy: Ujeścisko-Łostowice, Jasień, Orunia Górna-Gdańsk Południe, Chełm: Będzie bezpieczniej na Świętokrzyskiej .

06 listopada 2018

Będzie bezpieczniej na Świętokrzyskiej

Ulica Świętokrzyska zyskała nowe oświetlenie, a niebawem dzięki specjalistycznemu zabiegowi śrutowania na odcinku od Beskidzkiej do Guderskiego zwiększy się też jej przyczepność. W znacznym stopniu wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na jednej z głównym dróg w południowej części Gdańska.
Na popularnie zwanej wśród części mieszkańców „serpentynie” systematycznie dochodzi do wielu kolizji i wypadków. Przypominam, że w ubiegłym roku feralny odcinek zyskał nowe oznakowanie [...niebezpieczna Świętokrzyska], ponadto wyremontowano kolejny fragment ulicy [Świętokrzyska jak nowa].  
Śrutowanie  prowadzone będzie w nocy z wtorku na środę oraz środy na czwartek (6-8 listopada). Roboty odbywać się będą na całej szerokości jezdni przy zachowaniu ich przejezdności w godzinach od 22:00 do 5:00.
Więcej: [Bezpieczeństwo na drogach. Nowatorska metoda poprawi nawierzchnię ulic Świętokrzyska i Spacerowa]

Rewelacyjnie oświetlone przejście dla pieszych na wysokości ulicy Wieżyckiej.

Świętokrzyska na odcinku od Bergiela do Wieżyckiej.

3 komentarze:

 1. to może jeszcze poprawa drogi na Wielkopolskiej- droga dzieci do szkoły, słabe oświetlenie, chodnik na równi z ulicą i krzaki nie wycinane przez miasto, nie wspomnę o niewidocznym przejściu dla pieszych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Spójrzcie na Warszawska zero bezpieczeństwa

  OdpowiedzUsuń
 3. A na skrzyżowaniu Niepołomickiej ze Srebrną (skręt na osiedle Moje Marzenie) od lat brak oświetlenia. Po zmroku jest ciemno jak w d.... Zastanawiam się tylko kiedy dojdzie tam do wypadku.
  Nie lada wyzwaniem dla przedszkolaków i ich rodziców jest pokonanie nowo otwartego ronda na styku Srebrnej i Kolorowej. Brak oznaczonego przejścia dla pieszych jest poważnym uchybieniem ze strony zarządcy drogi. Odważni ludzie tam pracują i chyba dobrze ubezpieczeni w zakresie OC.

  OdpowiedzUsuń