03 czerwca 2019

Będzie połączenie Centrum Edukacyjnego z ul. Porębskiego

Oficjalny komunikat prasowy Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska informuje: "...jeszcze w tym roku powstanie przejście pieszo-rowerowe łączące Centrum Edukacyjne z osiedlami przy ul. Porębskiego...". Według urzędników łącznik będzie gotowy już późną jesienią 2019 roku.
Przypominam, że w tym celu na osiedle Pięć Wzgórz zaprosiłem Pana Wiceprezydenta Piotra Grzelaka o czym pisałem tu: [Wizyta Prezydenta na osiedlu Pięć Wzgórz] oraz tu: [Gdzie prowadzi ta ścieżka?]. Ponadto w styczniu 2018 roku po spotkaniu z mieszkańcami Siedlec i Wzgórza Mickiewicza na temat połączenia rozmawiałem z Panią Aleksandrą Dulkiewicz - ówczesną Zastępczynią Prezydenta ds. polityki gospodarczej, Panem Włodzimierz Bartosiewiczem - Dyrektorem Naczelnym Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska i Panem Marcinem Dawidowskim - Dyrektorem Wydziału Programów Rozwojowych Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W mojej ocenie  te rozmowy były kluczowe. Pani Dulkiewicz jeszcze podczas naszych późniejszych spotkań wspominała, że pamięta i chciałaby, aby ten ciąg pieszo-rowerowy powstał. W tym momencie chciałbym podziękować Pani Oli, która uwierzyła mieszkańcowi i zweryfikowała merytoryczną potrzebę tego łącznika, Tomkowi Torczowi - Rada Jasień, który również zabiegał o tę inwestycję, wszystkim radnym i mieszkańcom.

Bardzo istotne jest również wydłużenie powstającej linii tramwajowej o odcinek ok. 320 m, tak aby umożliwić dojazd tramwajem niemalże pod budynek szkoły i przedszkola przy ul. Jabłoniowej, a dzięki już wybudowanej drodze technologicznej, która sięga do zbiornika Świętokrzyska nr 1 analizowana jest budowa bus-pasa do ul. Porębskiego - o tym więcej już niebawem.

BO 2020 - potrójna wygrana

BO 2020 - potrójna wygrana

Niebezpieczny łuk

Niebezpieczny łuk

Prawoskręt na Havla

Prawoskręt na Havla

Kolejne blokowiska

Kolejne blokowiska