15 maja 2020

Boisko w parku rekreacyjnym na Zakoniczynie niemal gotowe

Gdansk-Poludnie-Piec-Wzgorz-Zakoniczyn-boisko-park
Niebawem mieszkańcy osiedla Pięć Wzgórz będą mieli do dyspozycji boisko o sztucznej nawierzchni, które będzie zlokalizowane w sąsiedztwie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Olimpijczyk i sklepu Biedronka. W parku rekreacyjnym znajdą się również ścieżki z kostki betonowej oraz gliniasto-żwirowe, stojaki rowerowe, ławki i kosze na śmieci.
Boisko z piłkochwytami o powierzchni 20x40m oraz pozostale elementy to wynik wygranego projektu Budżetu Obywatelskiego 2018 w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, a wartość inwestycji to niemal pół miliona złotych.
Warto dodać, że wyniesione przejście dla pieszych przed "Olimpijczykiem" będzie połączone ścieżką z parkiem. Obecnie w  tym temacie trwają ustalenia pomiędzy merytorycznie odpowiedzialnymi urzędami. Dodatkowo przejście będzie doświetlone i znajdzie się przy nim minimum jedna elektroniczna tablica z pomiarem prędkości. Ponadto przy szkole do dyspozycji dzieci znajdzie się zadaszony stojak na 30 rowerów oraz nowy chodnik wzdłuż ul. Wieżyckiej, który będzie stanowił drugie dojście do szkoły. Dodatkowe inwestycje będą realizowane dzięki wygranemu projektowi Budżetu Obywatelskiego 2020 pt.: [Zmieniamy dzielnice, sprawdź swoją ulicę…].Wygrany projekt o nazwie Park rekreacyjny na osiedlu Pięć Wzgórz to inicjatywa naszego sąsiada Adriana. Właśnie od wspólnej promocji rozpoczęła sie nasza współpraca, która zaowocowała kolejnymi wygranymi w kolejnych edycjach: [Boisko wielofunkcyjne na osiedlu Pięć Wzgórz/Jaworzniaków] i [Zmieniamy dzielnice, sprawdź swoją ulicę…].

Paweł Wiśniewski
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.comBędą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska