12 maja 2020

Niebezpieczna Starogardzka: będzie rondo na wysokości ulicy Niepołomickiej i Czerskiej

Gdansk-Poludnie-Starogardzka-Niepolomicka-rondo
Liczne interwencje, pisma i spotkania społeczników przynoszą efekty. Realizacja przebudowy skrzyżowania Starogardzkiej, Niepołomickiej i Czerskiej planowane jest na przełom 2020 i 2021 roku – takie informacje uzyskał członek naszej redakcji – Przemysław Haluk, który pełni również funkcję przewodniczącego rady dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe.
Przypomnijmy nasz redakcyjny kolega w kwietniu otrzymał niepokojące informacje od Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska o braku w planie finansowym realizacji inwestycji budowy ronda Starogardzka-Niepołomicka-Czerska. Aktywny radny nie zamierzał odpuścić tematu, o który zabiegał od dłuższego czasu i rozpoczął kolejny etap rozmów z urzędnikami. Efekty negocjacji to zapewnienie o realizacji tej długo oczekiwanej inwestycji. DRMG odpowiada: „Biorąc pod uwagę obecną sytuację pandemii oraz konieczność bardzo oszczędnego gospodarowania środkami publicznymi również w ramach zadań inwestycyjnych planujemy rozpoczęcie realizacji inwestycji na przełomie 2020 i 2021 roku”.
O trudnościach na skrzyżowaniu ww. ulic nie trzeba wiele się rozpisywać. Wystarczy sprobować z ul. Niepolomickiej wjechać w Czerską, a nastepnie wrócić tą samą drogą [przyp. sprawdzone: wniosek bardzo trudny manewr]. 
Mieszkańcy czekają na realizację zapewnień.
Paweł Wiśniewski
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska