09 maja 2020

Tramwajem z Lawendowego Wzgórza na Morenę

Gdansk-Poludnie-tramwaj-komunikacja-GPW
Mieszkańcy Jasienia już niebawem pojadą tramwajem. Jeszcze w maju odbędą się  finalne testy nowej linii. Trasa biegnie Al. Pawła Adamowicza i połączy ul. Bulońską z Warszawską. Rozwój siatki komunikacyjnej na pewno ucieszy mieszkańców południowej części Gdańska, choć ta trasa to jedynie obrzeża rejonu Gdańsk-Południe.
Warto wspomnieć, że południowe osiedla zamieszkiwane przez dziesiątki tysięcy osób zlokalizowane są w sporej odległości od powstającej pętli przy skrzyżowaniu ulic Jabłoniowej i Warszawskiej. Należy też wspomnieć, że to kolejny etap usprawniania komunikacji miejskiej w Gdańsku i spełnienie obietnic składanych przez gdańskich włodarzy.
"Komunikacja tramwajowa dociera do kolejnych dzielnic Gdańska, dzięki czemu coraz więcej mieszkańców może korzystać z tego typu połączeń. Intensywnie pracujemy nad tym, aby wraz z Nową Warszawską i trasą Gdańsk Południe - Wrzeszcz, nową ramą komunikacyjną połączyć górny i dolny taras. Te połączenia są kluczowe, z punktu widzenia funkcjonowania komunikacji publicznej w naszym mieście" - mówi Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu.
Koszt inwestycji to ok. 243 mln zł. Budowa al. Pawla Adamowicz jest częścią opracowanego przez władze miasta Strategicznego Programu Rozwojowego dzielnicy Południe na lata 2014-2020. Zadanie realizowane jest w ramach Gdańskiego Programu Komunikacji Miejskiej – GPKM etap IVa.
Paweł Wiśniewski
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska