19 kwietnia 2021

Ważne inwestycje na południu Gdańska

Budowa ronda Niepołomicka, Starogardzka, Czerska i łącznika drogowego Łucznicza - Niepołomicka jeszcze w tym roku.  To bardzo dobre informacje, gdyż obie inwestycje powinny być już zrealizowane.
Mieszkańcy południowej części Gdańska czekają na łącznik drogowy z ulicy Łuczniczej do Niepołomickiej. W listopadzie 2020r. minął rok od spotkania Radnych Dzielnicy Orunia Górna – Gdańsk Południe z Panią Prezydent Aleksandrą Dulkiewicz, na którym były zapewnienia o wybudowaniu łącznika drogowego  między wspomnianymi ulicami.  Odcinek o długości ok. 250 będzie rozwiązaniem tymczasowym, tylko do czasu wybudowania Nowej Świętokrzyskiej, dlatego droga byłaby wykonana z płyt (jak np. ul. Człuchowska).

"Nowy łącznik drogowy ma na celu odciążenie ruchliwej ulicy Przebiśniegowej, która teraz jest jedyną drogą wyjazdową mieszkańców z osiedli wzdłuż Wielkopolskiej, Ofiar Grudnia 70 i Osiedla Cztery Pory Roku. Większość mieszkańców z tych rejonów będzie mogła wyjechać alternatywną drogą na ulicę Niepołomicką i dalej w kierunku Świętokrzyskiej lub Starogardzkiej. Zmniejszą się korki na ul. Wielkopolskiej. Mniejszy ruch na Przebiśniegowej zwłaszcza samochodów ciężarowych, to bezpieczniejsza droga dzieci do Szkoły Podstawowej nr 86. Na terenie całej wskazanej okolicy prowadzona jest obecnie intensywna rozbudowa i zabudowa deweloperska - jest to praktycznie jeden wielki plac budowy. Mieszkańców przybywa, ruch samochodów systematycznie zwiększa się, a nowe ciągi komunikacyjne nie dochodzą. Tylko wybudowanie Nowej Świętokrzyskiej i towarzyszącej jej Nowej Niepołomickiej udrożni ruch drogowy w tym rejonie. Niestety, perspektywa ich powstania wydaje się bardzo odległa. Do czasu ich budowy konieczne są tymczasowe rozwiązania drogowe, żeby nie dopuścić do paraliżu tej części dzielnicy. Jedynym rozwiązaniem jest powstanie łącznika drogowego Łucznicza – Niepołomicka." - mówi Przemysław Haluk przewodniczący Rady Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe.

Mieszkańcy w tym roku zyskają również rondo na skrzyżowaniu ulic Niepołomickiej, Starogardzkiej i Czerskiej. Nowa inwestycja poprawi bezpieczeństwo i organizację ruchu, gdzie często dochodzi do kolizji. 

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska