08 czerwca 2021

Niebezpieczna Wieżycka - wizja lokalna

Niebezpieczna Wieżycka - wizja lokalna
Wąska i dwukierunkowa, a ponadto dla wielu dzieci droga do szkoły, niebezpieczna droga...  Pomimo strefy zamieszkania, progów oraz zakazu ruchu aut ciężarowych kierowcy nagminnie łamią przepisy. Co zrobić, aby było bezpieczniej? Wspólnie z przedstawicielem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni rozmawialiśmy podczas wizji lokalnej na ulicy Wieżyckiej. Wielu rodziców oraz osoby korzystające z komunikacji miejskiej i przystanków zlokalizowanych tuż przy skrzyżowaniu ulic Świętokrzyskiej i Wieżyckiej skarży się na niebezpieczne zachowania kierowców. Podczas spotkania zauważono nawet manewr wyprzedzania na omawianym odcinku. 

Po pierwsze wprowadzenie ruchu jednokierunkowego spowoduje zwiększenie natężenia aut przy szkole Olimpijczyk oraz prawdopodobnie falę protestów - wstępnie nie jest to propozycja analizowana.
Po drugie zaproponowano do przeanalizowania poszerzenie odcinka Wieżyckiej, aby wydzielić i odseparować chodnik tylko dla pieszych. Obiecnie auta "spychają" pieszych, aby się mijać powoduje to spore zagrożenie zwłaszcza dla dzieci uczęszcząjcych do szkół.  Wydzielenie "ciągu pieszego" np poprzez słupki lub wysoki krawężnik powinno poprawić bezpieczeństwo. Przedstawiciel Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni zobowiązał się do przeanalizowania możliwości i zaproponowania zmian. 

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska