22 października 2021

Budżet Obywatelski - wyniki dla południowych dzielnic

Poznaliśmy zwycięzców kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zagłosowało 43 190, co stanowi frekwencję na poziomie 9,89 procent. Mieszkańcy wybrali 121 projektów w tym 47 projektów zielonego BO. Pula finansowa przeznaczona na inicjatywy społeczników to 20 830 669 zł. W południowych dzielnicach wyniki przedstawiają się następująco:
Ujeścisko-Łostowice: Rowerowy Raj (589 770 pln) zdobył 3 962 głosy. Projekt zakłada budowę toru dla rowerów BMX i MTB z powierzchnią mineralną, przepuszczalną. Długość trasy 300m linii głównej oraz 200m linii powrotnej, która w końcowej fazie będzie wspólna z linią trasy BMX. Łączna długość ok 500-550m. Na trasie przewidziano: profilowane zakręty (bandy), muldy, rollery i przeszkody drewniane typu kładka, progi (zjazdy), zeskoki.
Budowa toru rowerowego dla dzieci i młodzieży to kontynuacja zagospodarowania terenu (boisk z placem zabaw i placem grilowym oraz planowanego multiparku). Inspiracją inicjatywy był tor na przykładzie: [Tor Starogard Gdański]. Projekt zakłada również oświetlenie, ścieżki rekreacyjne i stojaki rowerowe. Nieznacznie słabsza okazała się inicjatywa rozbudowy placu zabaw na Kozaczej Górze z wynikiem 3 205 punktów.

W zielonej części budżetu wygrał Zielony park 1 443 punkty o wartości 138 000 pln polegający na zagospodarowaniu w zieleń zorganizowaną: krzewy, łąki, trawniki i małą architekturę terenu na mieszkańców.

Orunia Górna - Gdańsk Południe: Gdańsk Południe: Przestrzeń Sportowo-Rekreacyjna Podleckiego/ Łucznicza etap II..., który z liczbą zdobytych punktów 6 505 nie dał szans konkurencji, kolejny projekt zyskał dwukrotnie mniej punktów.

Zielony budżet obywatelski to wygrana Park Przemian o wartości 122 900 pln (1 428 punktów) to kontynuacja zeszłorocznego Budżetu Obywatelskiego. Celem zadania jest stworzenie nowej zielonej przestrzeni miejskiej na terenie dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe - pisze wnioskodawca.


Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.comBędą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska