20 października 2021

Miejsca postojowe, chodniki i wiata rowerowa

Dobre wieści otrzymaliśmy z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Umowa jest podpisana na realizację kolejnych części wygranego projektu w ramach Budżet Obywatelski dla Gdańska "Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę (Bergiela, Cedrowa, Porębskiego, Przemyska)". Tym razem realizacja dotyczyć będzie budowy miejsc postojowych przy ul. Przemyskiej, Porębskiego i Bergiela. Ponadto zyskamy fragmenty chodników wzdłuż ul. Wieżyckiej i Porębskiego 62. Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Człuchowskiej cieszyć się będzie z montażu zadaszonej wiaty rowerowej.
Koszt budowy miejsc postojowych to niemal 333 tys. złotych, a dostawy i montażu wiaty wraz z budową chodnika na ul. Wieżyckiej to niecałe 110 tys. złotych. Prace powinny zakończyć się do końca grudnia 2021 r.
Zadanie wykona firma  Saferoad Kabex Sp. z o. o. 
Przypomnijmy, że o części elektrycznej projektu "Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę..." pisaliśmy kilkanaście dni wcześniej. Szczegóły, które przejścia dla pieszych zostaną doświetlone i gdzie zostaną zamontowane tablice radowe z pomiarem prędkości w tekście [Bezpieczne przejścia przy szkołach].
- 15 miejsc postojowych wzdłuż ul. Porębskiego (od ronda przy Biedronce do ronda  przy paczkomacie): 7 zatok po 2 i 3 stanowiska  (zdjęcie tytułowe)
- 15 miejsc wzdłuż ul. Przemyskiej (2 zatoki postojowe na 9 i 6 stanowisk)

- 2 miejsca postojowe przy bloku Bergiela 10 wzdłuż ul. Porębskiego 

- 2 miejsca postojowe przy ulicy Bergiela 

- kontynuacja brakującego chodnika na wysokości nr 62 i przebudowa miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych (zmiana usytuowania z prostopadłego na równoległe)

- brakujący chodnik wzdłuż ul. Wieżyckiej 

- montaż wiaty rowerowej przy szkole podstawowej nr 12
Informacje dodatkowe:
projekt: Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę… (Bergiela, Cedrowa, Porębskiego, Przemyska + zmiany przy szkołach w dzielnicy)
wnioskodawca: Paweł Wiśniewski
ilość głosów: 2 732
wygrana w BO 2020


Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com


Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska