21 grudnia 2021

Nie będzie lepszej komunikacji na Zakoniczynie

Gdańsk - Południe
Niestety Zarząd Transportu Miejskiego od wielu lat nie chce poprawić oferty przewozowej dla mieszkańców osiedla Pięć Wzgórz. Ponownie zwróciłem się z prośbą o wjazd kolejnej linii autobusowej na ul. Porębskiego, która jest najbardziej zaludnioną ulicą w południowej części Gdańska. Ponad pięć tysięcy mieszkańców osiedla od wielu lat dysponuje jedyną i krótką linią 295 kursującą tylko i wyłącznie na trasie od Zakoniczyna do pętli Łostowice-Świętokrzyska. Osoby zamieszkałe na osiedlu nie mają możliwości bezpośredniego dojazdu na Kowale, Chełm czy Orunię. Pikanterii dodaje fakt, że niemal wszystkie linie skierowane na południe Gdańska omijają osiedle. Mieszkańcy nie mają możliwości sprawnej przesiadki na linię 155 kursującą do PKM Jasień więc korzystają z aut zamiast jechać komunikacją miejską - zrozumiał to śp. Pan Prezydent Paweł Adamowicz, z którym 2-ego października 2018 roku spotkałem się i omówiłem problem, niestety kolejne spotkania nie przyniosły spodziewanych efektów. 
Przypominam, że był jeden dzień w 2018 roku, gdy w sytuacji awaryjnej inne linie obsługiwały Zakoniczyn.
Gdańsk - Południe

Wielu mieszkańców zrezygnowało z komunikacji na rzecz prywatnych aut czego efektem jest budowa kolejnych miejsc postojowych wzdłuż ulicy Porębskiego i Bergiela w ramach wygranego projektu w Budżecie Obywatelskim "Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulice...".

Gdańsk - Południe

Gdańsk - Południe

W przeszłości codziennie pasażerowie na pętli Łostowice-Świętokzyska oglądali jak autobusy linii 155 i 262 dublują się. Oba autobusy jadą "gęsiego" ul. Świętokrzyska i omijają Zakoniczyn...
Gdańsk - Południe

Negatywna odpowiedź Zarządu Transportu Miejskiego:
Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska