17 marca 2022

Multi Park - opóźnienie w realizacji

Boiska i multi park przy zbiornikach retencyjnych
Niestety najlepszy projekt dzielnicowy w Gdańsku budżetu obywatelskiego 2021 nie zostanie zrealizowany w tym roku. Zgodnie z regulaminem czas na wykonanie zadania upływa w grudniu br., a Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przekazała informację o pisemnym odstąpieniu Wykonawcy projektu od umowy w zakresie dotyczącym zagospodarowania Multi Parku.
Biorąc pod uwagę konieczność znalezienia nowego Wykonawcy dokumentacji projektowej, a następnie przeprowadzenia procedury przetargowej na Wykonawcę robót budowlanych mieszkańcy dzielnicy Ujeścisko-Łostowice dopiero w przyszłym roku zyskają kolejną inwestycję pomiędzy zbiornikami Świętokrzyska I i II (tuż obok powstałych boisk i placu zabaw). Wspólnie z przedstawicielami DRMG czynimy starania aby, pomimo problemów udało się możliwie najszybciej zagospodarować wspomniane tereny rekreacyjne. Przedmiotowa umowa dotyczyła opracowania projektu terenu Multi Parku na działce 8/41 obręb 74, oraz chodnika pomiędzy budynkami przy ul. Kłoczkowskiego 1 i Porębskiego 39 (działka 8/81 obręb 74). Wykonawca kontynuuje prace nad projektem chodnika, niestety również z opóźnieniem. Z otrzymanych informacji wynika, że nie jest możliwe zaprojektowanie w tym miejscu zgodnego z przepisami ciągu pieszo-rowerowego, jednak aby znaleźć rozwiązanie zaproponowano budowę ciągu pieszego z platformami zapewniającymi dostęp dla osób z niepełnosprawnością ruchową.
Chodnik pomiędzy Kłoczkowskiego 1 i Porębskiego 39 w kierunku zbiorników retencyjnych

W skład Multi Parku wchodzić będzie: parkour czyli drążki, poręcze i ścianki, strefa sportu: boisko do koszykówki 3x3 i mini boisko do piłki nożnej dla najmłodszych oraz oaza relaksu: huśtawki, bujane ławy, ławki drewniane. Mieszkańcy zyskają również stoły do tenisa stołowego, a nawet defibrylator, ścieżki rekreacyjne pomiędzy elementami parku, ławki i kosze na śmieci. Uzupełnieniem będzie Zielony Park czyli zieleń wokół planowanej inwestycji. 
Poglądowa lokalizacja planowanych inwestycji:
Wygrane projekty w budżecie obywatelskim Paweł Wiśniewski
Projekt: Multi Park – os. Pięć Wzgórz/os. Miłe (Porębskiego/Jaworzniaków) dz. nr 8/41 ob.74.
Budżet Obywatelski 2021 - wygrana
Ilość punktów: 6 511
Wartość projektu: 514 324  pln
Status: faza przygotowań
Wnioskodawca: Paweł Wiśniewski, Janina Kłos, Sławomir Lewandowski
Czas realizacji: do 31.12.2022 r.

Należy pamiętać, że uzupełnieniem Multi Parku będzie Zielony Park.
Projekt: Zielony Park os. Pięć Wzgórz/os. Miłe (Porębskiego/Jaworzniaków) dz. nr 8/41 ob.74.
Zielony Budżet Obywatelski 2021 - wygrana
Ilość punktów: 1 562
Wartość projektu: 80 000 pln
Status: faza przygotowań
Wnioskodawca: Paweł Wiśniewski, Anna Misiąg
Czas realizacji: do 31.12.2022 r

Zaproponowałem połączenie zadań realizacji Multi Parki i Rowerowego Raju, aby w 2023 roku dzielnica zyskała inwestycje warte ponad 1,3 mln złotych.
Tor rowerowy na południu Gdańska
Szczegóły:
Trasa rowerowa o dla rowerów BMX i MTB z powierzchnią mineralną, przepuszczalną. Długość trasy 300m linii głównej oraz 200m linii powrotnej, która w końcowej fazie będzie wspólna z linią trasy BMX. Łączna długość ok 500-550m. Na trasie przewidziano: profilowane zakręty (bandy), muldy, rollery i przeszkody drewniane typu kładka, progi (zjazdy), zeskoki.
Projekt zakłada: -budowę toru rowerowego dla dzieci i młodzieży - kontynuacja zagospodarowanie terenu (boisk z placem zabaw i placem grilowym oraz planowanego multiparku). Inspiracją inicjatywy był tor na przykładzie: [Tor Starogard Gdański]. Projekt zakłada również oświetlenie, ścieżki rekreacyjne i stojaki rowerowe.
Projekt: Rowerowy Raj
Budżet Obywatelski 2022 - wygrana
Ilość punktów: 3 962 
Wartość projektu: 589 770 pln
Status: wygrana
Wnioskodawca: Paweł Wiśniewski
Czas realizacji: do 31.12.2023 r.

Oprócz trasy rowerowej, kolejny wygrany projekt zielonego budżetu obywatelskiego czeka na realizację.
ZIELONY PARK os. Pięć Wzgórz/os. Miłe: Porębskiego/Jaworzniaków
Szczegóły: 
Projekt zakłada: nasadzenia zieleni (drzew, krzewy), elementy małej architektury (ławki i kosze na śmieci), stojak rowerowy, ścieżki jest to kontynuacja zagospodarowania terenu (boisk i Multi Parku).
Budżet Obywatelski 2022 - wygrana
Ilość punktów: 1 443
Wartość projektu: 138 000 pln
Status: wygrana
Wnioskodawca: Paweł Wiśniewski
Czas realizacji: do 31.12.2023 r.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska