03 czerwca 2022

Chodnik poprawi bezpieczeństwo

Gdańsk - Południe niebezpiecznie na płytach przy przedszkolu
Jeszcze w czerwcu rozpocznie się budowa chodnika, który ułatwi drogę do przedszkola oraz poprawi bezpieczeństwo rodziców i ich dzieci. Wiele osób skarży się pędzące auta i niechęć do przepuszczenia pieszych w celu przejścia na drugą stronę jezdni. Brakujący po prawej stronie fragment chodnika w dużej części rozwiązałby problem gdyż mieszkańcy kierujący się od strony ulicy Świętokrzyskiej korzystaliby właśnie z niego. Łuk Dąbka i Unruga należy do niebezpiecznych miejsc na mapie południowych osiedli Gdańska dlatego ta z pozoru niewielka inwestycja jest bardzo ważna.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować przedstawicielom firmy Heatpex, która jest  inwestorem zadania. Na moją prośbę osoby odpowiedzialne za realizację zadania przyśpieszą jej realizację. Jednocześnie rozmawiam z przedstawicielami Gdańskiego Zarządu Dróg i Zielenie, aby poszerzyć ul. Wieżycką i odseparować chodnik od jezdni w celu stworzenia ciągu pieszego od ul. Świętokrzyskiej w kierunku przedszkola Kolorowe Kredki na ul. Dąbka. 
Gdańsk - Południe niebezpiecznie na płytach przy przedszkolu
Warto wspomnieć, że zapisany w umowie przewidywany termin realizacji jest do 31.12.2026 r., jednak nie później niż przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie budynków zrealizowanych przez spółkę Pomorskie Domy na działce 178/9 obręb 074 (jeżeli budynki zostaną wykonane wcześniej niż w 2026 r., to chodnik również będzie szybciej). Mając na uwadze przychylność i pozytywne podejście do tematu przedstawicieli Pomorskie Domy z nadzieją czekamy na kolejną inwestycję jeszcze w czerwcu.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska