12 maja 2022

Kolejne osiedle przy Człuchowskiej

Gdańsk-Południe kolejne osiedla
Osiedle Koncept składać się będzie 6 budynków w gdańskiej dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Do końca października 2022 roku zostanie zakończony I etap inwestycji, a do dyspozycji nowych mieszkańców oddanych będzie niemal 90 mieszkań, natomiast w II etapie zaplanowano kolejne 4 budynki. Na osiedlu powstaną 3 place zabaw wyposażone w  huśtawki, piramidę do wspinaczki oraz tyrolkę. Nowi lokatorzy zyskają również zadaszoną przestrzeń parkingową mieszczącą prawie 40 samochodów czy parking zewnętrzny na 138 aut i jedynie 11 miejsc ogólnodostępnych, ciekawe czy ilość miejsc parkingowych wystarczy gdyż do najbliższego przystanku komunikacji miejskiej jest spora odległość więc samochód posłuży mieszkańcom jako główny środek do przemieszczania się. Linia 118 trasę kończy na Jeleniogórskiej,  natomiast do Świętokrzyskiej też jest kilkaset metrów, a na Porębskiego nie będzie warto iść gdyż autobus 295 kursuje jedynie do pętli Łostowice-Świętokrzyska. Na osiedlu powstaną też specjalne strefy wypoczynkowe wzbogacone o elementy małej architektury, a wokół  zasadzonych zostanie 80 drzew i powstaną ogrody deszczowe oraz stacja ładowania pojazdów elektrycznych. 
Gdańsk-Południe kolejne osiedla
Dwóch deweloperów budujących osiedla w południowej części Gdańska zobowiązało się do przebudowy 320 metrowego odcinka ul. Człuchowskiej wraz z budową chodników, przebudową istniejących zjazdów i odwodnienia oraz położenia nowej nawierzchni bitumicznej. Asfaltowy odcinek jezdni rozpocznie się w pobliżu szkoły podstawowej nr 12 (koniec kostki betonowej i początek płyt) do łuku na wysokości Dąbka nr 2 czyli około połowa popularnego skrótu zostanie przebudowana. Ponadto mieszkańcy zyskają również nową ulicę Bramińskiego (zdjęcie przedstawia fragment budowy), która będzie wyniesionym skrzyżowaniem z ul. Człuchowską. 
Kolejne osiedle przy Człuchowskiej
Nowa ulica jako droga wewnętrzna zyska po obu stronach chodnik i oświetlenie, i będzie drogą zapewniającą dojazd dla mieszkańców powstających osiedli. Do momentu wybudowania tzw. Nowej Unruga ul. Bramińskiego będzie drogą bez przejazdu czyli ślepą.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska