14 czerwca 2022

Budowa chodnika obok przedszkola w toku

Gdańsk-Południe brak chodnika
Rozpoczęła się budowa fragmentu chodnika, który poprawi bezpieczeństwo pieszych na tym odcinku ulicy Unruga (przedłużenie Porębskiego). Dla wielu osób z pozoru niewielka inwestycja to duże ułatwienie i poprawa bezpieczeństwa w drodze do przedszkola Kolorowe Kredki przy ul. Dąbka.
Obecnie musimy się zadowolić tylko powstającym fragmentem, który rozpocznie się na wysokości skrzyżowania jezdni z płyt ul. Unruga i Dąbka, a zakończy na wysokości ul. Wieżyckiej. To jednak nie koniec planu poprawy bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie. Obecnie trwają analizy i starania Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni w temacie poszerzenia i wydzielenia chodnika wzdłuż najbardziej niebezpiecznego odcinka ul. Wieżyckiej (od płyt do nieczynnej pętli autobusowej Wieżycka). Kolejny raz podziękowania dla firmy Pomorskie Domy, która przyspieszyła realizację inwestycji.

Budowa chodnika obok przedszkola - widok od strony szkoły Olimpijczyk.
Gdańsk-Południe brak chodnika

Powstający fragment chodnika połączy się z chodnikiem wzdłuż ul. Dąbka.
Gdańsk-Południe chodniki
Przypominamy, że zapisany w umowie przewidywany termin realizacji chodnika jest do 31.12.2026 r., jednak nie później niż przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie budynków zrealizowanych przez Pomorskie Domy na działce 178/9 obręb 074 (jeżeli budynki zostaną wykonane wcześniej niż w 2026 r., to chodnik również będzie szybciej). Dzięki przychylności przedstawicieli Pomorskie Domy praca budowalne już trwają.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska