02 listopada 2022

W końcu będzie nowe rondo na południu

Gdańsk Południe nowe rondo
Od dzisiaj, 2 listopada formalnie rozpoczynają się prace związane z budową oczekiwanego przez mieszkańców południowych dzielnic Gdańska ronda u zbiegu ulic Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej.
Nowe rondo ułatwi poruszanie się nie tylko kierowcom i poprawi bezpieczeństwo, ale także ułatwi poruszanie się pieszych i rowerzystów. Budowa ronda oznaczać będzie nie tylko budowę nowego układu drogowego. W zakresie inwestycji jest również budowa kanalizacji deszczowej, a nawet ogrodu deszczowego. Zadanie połączone jest z przebudową ok. 250-metrowego fragmentu  ul. Starogardzkiej od planowanego ronda do granic Gdańska. Na tym odcinku przebudowany będzie również wodociąg. Wykonawcą prac jest firma STRABAG Sp. z.o.o.  Prace zgodnie z harmonogramem powinny zakończyć się w II kwartale 2023 r.

Wykonywana będzie tymczasowa jezdnia wzdłuż ul. Starogardzkiej, a prace budowlane nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu pieszych i  pojazdów – tak twierdzą urzędnicy… Zakres robót będzie obejmował również wykonywanie instalacji podziemnych.

Liczne interwencje i pisma radnych dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe przyniosły efekt. O problemach na skrzyżowaniu Czerskiej, Niepołomickiej i Starogardzkiej nie trzeba pisać mieszkańcy tej części Gdańska w końcu doczekają się poprawy.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska