20 stycznia 2023

Przyjdź na sesję Rady Dzielnicy

Radni w parafii
W piątek 3-ego lutego radni dzielnicy Ujeścisko-Łostowice będą obradować nad budżetem oraz komunikacją miejską i zapowiadanymi zmianami po otwarciu trasy tramwajowej Nowa Warszawska. Na sesję zostali zaproszeni przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego oraz Rady Miasta.

To będzie najważniejsze spotkanie radnych w tym roku, gdyż uchwalony budżet dla dzielnicy to realizacja najważniejszych (przynajmniej w teorii) inicjatyw w najbliższej okolicy. Na sesji radni będą omawiać zaplanowane zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego, w tym likwidację linii 118 oraz zmiany na liniach tramwajowych po uruchomieniu trasy Nowa Warszawska.

Budżet Rady Dzielnicy w 2023 roku wyniesie 340 116 pln. Przedstawiam poniżej projekt uchwały budżetowej 2023. Szczegóły zostaną omówione na zbliżającej się sesji.

Radni w parafii
Poprawa bezpieczeństwa w dzielnicy (punkt 1.) to moja inicjatywa, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa przy szkole Olimpijczyk poprzez doświetlenie LED'ami przejścia dla pieszych widocznego na poniższym zdjęciu (tuż przy skrzyżowaniu Porębskiego i Wieżyckiej). Nadmieniam, że chodnik, który prowadzi do przedmiotowego przejścia został zrealizowany w ramach wygranego projektu w budżecie obywatelskim 2020 pt.: Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę.
Budżet obywatelski Paweł Wiśniewski

Efekt poprawy bezpieczeństwa za pomocą doświetlenia LED na przejściach doskonale obrazują poniższe fotografie:
-doświetlone LED'ami wyniesione przejście przy szkole Olimpijczyk (pierwsze od ronda przy sklepie Biedronka).
Budżet obywatelski Paweł Wiśniewski

- doświetlone przejście w górnej części ul. Porębskiego.
Budżet obywatelski Paweł Wiśniewski

Publikuję również porządek obrad radnych i ponownie zapraszam. Zachęcam wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu dobro dzielnicy do przyjścia na sesję.
Miejsce: Dom parafialny ul. Przemyska 21, o godz. 18.
Radni w parafiiPaweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska