14 marca 2023

Wieżycka: poszerzą wąski chodnik przy Świętokrzyskiej

Niebezpieczna Wieżycka
Na łuku ul. Świętokrzyskiej i Wieżyckiej zostanie poszerzony chodnik, który obecnie ma niecałe pół metra.
W odpowiedzi na prośbę Dział Inżynierii Ruchu opracował koncepcję, która przewiduje poszerzenie chodnika do 2 metrów szerokości (kosztem ulicy). Istniejący chodnik wzdłuż płotu i jednocześnie  nieużywanej pętli "Wieżycka" obecnie ma szerokość 1 metra. Na planie pokazany jest projektowany chodnik (żółty kolor) i istniejący chodnik (kolor szary). Koncepcja przewiduje dołożenie chodnika (kolor żółty) o szer. 1m kosztem ulicy i w ten sposób uzyskujemy całkowitą szerokość chodnika 2m.  Na łuku przy ul. Świętokrzyskiej chodnik również zostanie poszerzony 2 metrów.
Na przejściu dla pieszych przez ul. Wieżycką szerokość jezdni wynosić będzie 6,5m,  a dalej w rejonie wjazdu na posesję 6 metrów. 

Koncepcja uzyskała pozytywną opinię Komisji ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego. Zadanie jest przewidziane do realizacji w tym roku jednak dokładny termin prac nie jest jeszcze znany, prawdopodobnie nastąpi to w II-im lub III-im kwartale bieżącego roku. 

Poniżej koncepcja zmian na łuku ul. Świętokrzyskiej i Wieżyckiej.   
Niebezpieczna Wieżycka
Poniższe zdjęcia przedstawiają wąski i niebezpieczny łuk na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Wieżyckiej.
Niebezpieczna Wieżycka

Szerokość dostępnej przestrzeni dla pieszych to raptem około 40 cm.
Niebezpieczna Wieżycka

Miejsca wystarcza tylko dla jednej osoby, należy pamiętać, że za łukiem jest przystanek komunikacji miejskiej, z którego korzystają również dzieci uczęszczające do pobliskich szkół. 
południe Gdańska
Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska