10 maja 2023

Park Południowy – spotkanie informacyjne

Park Południowy
W czwartek, 11-ego maja w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Lawendowe Wzgórze 5 odbędzie się prezentacja projektu Parku Południowego.
Spotkanie organizowane jest w celu przedstawienia mieszkańcom zaawansowania prac nad kształtem parku oraz poinformowania jak zostały wysłuchane głosy i postulaty przedstawione podczas konsultacji społecznych.  
Park Południowy

Architekt Miasta prof. Piotr Lorens omówi cele i kierunki, którymi kierował się zespół w trakcie opracowania koncepcji krajobrazowej parku, natomiast dr. inż. architekt Joanna Rayss wraz z zespołem współpracowników zaprezentuje projekt i szczegółowo opowie o nim.
Udział  w spotkaniu zapowiedział Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju i inwestycji
Jak będzie wyglądać Park Południowy

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. 
Szkoła Podstawowa nr 6
ul. Lawendowe Wzgórze 5
Start godz. 18, zakończenie ok. godz. 20.

Warto wspomnieć, że planowane inwestycje w parku południowym to wynik wygranych w budżecie obywatelskim w trzech kolejnych edycjach 2021,2022 i 2023.

Multipark: to planowany parkour do ćwiczeń na świeżym powietrzu dla młodzieży (drążki, poręcze, ścianki), oaza relaksu czyli huśtawki, bujane ławy, ławki drewniane oraz strefa sportu i rekreacji: boisko do koszykówki 3x3, mini boisko dla najmłodszych 10m x 6m i stoły do tenisa.

Rowerowy Raj: budowa trasy rowerowej BMX i MTB dla dzieci i młodzieży z powierzchnią mineralną o długości 300m linii głównej oraz 200m linii powrotnej. Łączna długość ok. 500-550m. Na trasie przewidziano: profilowane zakręty (bandy), muldy, rollery i przeszkody drewniane typu kładka, progi (zjazdy), zeskoki. Kontynuacja zagospodarowania terenu (boisk z placem zabaw i placem grilowym oraz planowanego multiparku).

Multipark cz. 2: wybieg dla psów i plac zabaw os. Pięć Wzgórz / os. Miłe.
Wybieg dla psów o powierzchni 500m2 wyposażony w tuby, pierścienie, kładki i równoważnie (każdy element x 2). Ponadto ogrodzenie 90mb, ławki x 3, kosz na odpady, poidełko.
Plac zabaw to rozbudowa obecnego placu o wielofunkcyjne urządzenie dla najmłodszych.

Pytania można kierować na adres mailowy  gwp@gdansk.gda.pl

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska