18 grudnia 2023

Linia 118 walczymy o więcej, pierwsze analizy

Paweł Wiśniewski
Od września linia 118 kursuje na nowej trasie, otrzymałem pierwsze analizy gdzie i kiedy najchętniej mieszkańcy korzystają z tego autobusu. Zwróciłem się z prośbą o udostępnienie danych oraz dodatkowe kursy. Linia 118 powinna kursować w weekendy, a ponadto mieszkańcom potrzebne są wczesno poranne kursy około godz. 5 i późno wieczorne ok. godz. 22. Masz uwagi? Napisz komentarz. 
Najwięcej pasażerów linii 118 wsiada i wysiada na przystanku „Piotrkowska” - to świadczy o roli przesiadkowej tego przystanku, właśnie takie założenie było planując nową trasę. W ten sposób mieszkańcy Zakoniczyna oraz nowych osiedli wzdłuż Człuchowskiej podróżują w kierunku centrum (zamiast zakorkowaną ul. Świętokrzyską). Czy stoicie w korku na ul. Piotrkowskiej? 

W godzinach 6:00 - 9:00 średnie napełnienie jest najwyższe na przystanku „Bramińskiego” (kierunek Ujeścisko) i wynosi 17,6 pasażerów.
W godzinach 9:00 - 14:00 średnie napełnienie jest najwyższe na przystanku „Człuchowska” (kierunek Ujeścisko) i wynosi 7 pasażerów.
W godzinach 14:00 - 18:00 średnie napełnienie jest najwyższe na przystanku „Człuchowska” (kierunek Zakoniczyn) i wynosi 13,8 pasażerów.
W godzinach 18:00 - 23:00 średnie napełnienie jest najwyższe na przystanku „Człuchowska” (kierunek Zakoniczyn) i wynosi 6 pasażerów.

Prośbę o zwiększenie częstotliwości kursowania linii 118 motywuję zwiększonym budżetem na 2024 rok, dzięki czemu mieszkańcy przejadą dodatkowe 900 000 kilometrów. Źródłem informacji jest profil FB Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz
Paweł Wisniewski
screnn FB Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz

Paweł Wiśniewski
Po wielu latach mieszkańcy Zakoniczyna zyskali kolejne połączenie. ZTM reaktywował linię 118 na zmienionej trasie, w wyniku tego zyskali również nowi mieszkańcy osiedli powstających wzdłuż ul. Człuchowskie.
Paweł Wiśniewski
Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska