05 grudnia 2023

Wygodni kierowcy kontra dzieci

Paweł Wiśniewski
Kierowcy podjeżdżający pod bramę Szkoły Podstawowej nr 12 na Ujeścisku, którzy powożą samochodami własne pociechy stwarzają realne zagrożenie dla innych dzieci. Samochody wyjeżdżając tyłem przez często uczęszczane przez uczniów przejście powodują zagrożenie. Spora ilość dzieci uczęszczających do szkoły i jazda tyłem sprzyjają niebezpiecznym sytuacjom. Pomimo interwencji szkoły i zgłoszenia do Straży Miejskiej sytuacja nie uległa poprawie. 
Prośbę o pomoc otrzymałem od jednego z rodziców, który chciałby pozostać anonimowy. Udałem się na kilka wizji w celu zapoznania się z tematem, następnie rozmawiałem z Panią Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Człuchowskiej 6, która potwierdziła zaistniały problem.

Jest przejście dla pieszych, którego nie ma gdyż brak znaku pionowego.
Paweł Wiśniewski
Wystarczy kilka minut, aby zobaczyć kolejne auta podjeżdżające pod bramę, a za autem po chwili pojawiają się dzieci idące do szkoły.
Paweł Wiśniewski
Komunikat Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 12 wysłany do rodziców:

""Szanowni Państwo.
Zwracamy się do wszystkich rodziców z apelem o podjęcie działań mających zwiększyć bezpieczeństwo naszych uczniów przed bramą wjazdową na parking szkoły. W dniu dzisiejszym otrzymałyśmy zgłoszenie, że przed bramą szkoły miały miejsce dwie niebezpieczne sytuacje. Trzy samochody podjechały pod bramę, czym zablokowały wjazd pracownikom do szkoły. W tym czasie dzieci wysiadały z aut, inne między tymi autami próbowały przejść. Sytuacja była niezwykle niebezpieczna, bo w takich warunkach, jakie dziś panują, nietrudno o wypadek.

Apelujemy do wszystkich rodziców, aby uszanowali nasze prośby i nie podjeżdżali pod bramę wjazdową na teren szkoły. Wzdłuż szkoły są zatoczki przeznaczone właśnie dla Państwa i to tam, w bezpiecznych warunkach prosimy pozwalać dzieciom wysiadać z samochodów. Tylko wspólnymi siłami zapewnimy wszystkim dzieciom bezpieczeństwo. 

Z wyrazami szacunku  Dyrekcja szkoły"
Paweł Wiśniewski

Dyrekcja prosi, a kierowcy czyli rodzice dzieci uczęszczających wciąż parkują pod bramą wjazdową i jednocześnie drogą pożarową w myśl zasady: ja tylko na chwilę.
Paweł Wiśniewski
Droga pożarowa niestety wciąż jest blokowana przez kierowców, rodziców dzieci, które uczęszczają na lekcje do SP12.
Paweł Wiśniewski


Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska