25 stycznia 2024

Powstaną trzy ronda na węźle Kowale

Paweł Wiśniewski
Węzeł Kowale od wielu lat jest gehenną dla kierowców jednak w trakcie ferii zimowych zostaną wybudowane aż trzy tymczasowe ronda, które mają usprawnić ruch. Obecnie, aby od strony Kolbud przejechać w stronę ul. Świętokrzyskiej to spore wyzwanie, podobnie jest w drugim kierunku.
Wójt Kolbud Andrzej Chruścicki informuje na łamach portalu kolbudy.pl, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, budowa ruszy w trakcie wolnym od szkoły czyli przy mniejszym natężeniu ruchu w godzinach szczytu komunikacyjnego. Prace w ciągu drogi wojewódzkiej 221 potrwać mają kilka dni.

Jakie zamiany czekają kierowców.
Pierwsze tymczasowe rondo zlokalizowane będzie przed wjazdem na węzeł Kowale, od strony Kolbud. Skrzyżowanie o ruchu okrężnym (rondo) połączy DW 221 z wjazdem oraz zjazdem na obwodnicę. Uwaga: z ulicy Magnackiej przed węzłem Kowale, według nowej organizacji, możliwy będzie jedynie wyjazd w prawą stronę, bez możliwości wjazdu na rondo.

Drugie rondo umiejscowione zostanie po drugiej stronie węzła. Zastosowane tam będzie podobne rozwiązanie jak przy wjeździe na wiadukt od strony Kolbud. Tymczasowe skrzyżowanie o ruchu okrężnym połączy drogę wojewódzką z wjazdem i wyjazdem na obwodnicę.

Trzecie z rond powstanie natomiast kilkadziesiąt metrów za węzłem, na wysokości stacji paliw Orlen, łącząc drogę wojewódzką 221 z ulicami Glazurową oraz Starowiejską. Rozwiązanie to powinno upłynnić ruch na osiedlowych ulicach w kierunku DW221 i obwodnicy.
Paweł Wiśniewski
źródło: Fb Andrzeja Chruścickiego - wójta gminy Kolbudy

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny


Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska