09 czerwca 2020

Nie będzie więcej kursów linii 262

Gdansk-Poludnie-komunikacja-autobysy-korki
Mieszkaniec Zakoniczyna zwrócił się z prośbą o zwiększenie częstotliwości kursowania linii 262, a dokładniej poprosił jedynie o przywrócenie połączeń funkcjonujacych przed pandemią. Czytelnik argumentował, iż wspomniana linia jest podstawą komunikacji dla południowych dzielnic Gdańska.
Następnie w piśmie Pana Szymona czytamy cyt: "Podczas gdy kolejne sektory gospodarki są odmrażane i coraz więcej Gdańszczan musi dojeżdżać do pracy stacjonarnej, nadal są oni pozbawieni dogodnego połączenia. Dla przykładu: dojazd do przystanku Warneńska na Morenie lub na Srebrzysko z Zakoniczyna wymaga aż dwóch przesiadek! (wcześniej była konieczna tylko jedna), biorąc pod uwagę niesprawne skomunikowanie linii na pętli Łostowice Świętokrzyska znacznie wydłuża to nasze codzienne dojazdy do pracy."

Zarząd Transportu Miejskiego odpowiada:
„Liczba pasażerów nie wróciła jeszcze do poziomu sprzed epidemii, dlatego niektóre połączenia nadal są ograniczane. Aktualnie nie przewidujemy przywrócenia zawieszonych kursów linii 262.” oraz „Pragniemy nadmienić, że z Zakoniczyna można będzie przejść nowym ciągiem pieszo-rowerowym  do nowego przystanku tramwajowego „Lawendowe Wzgórze” i po skierowaniu tramwajów na nową trasę, będzie można dojechać tramwajem do Piecek Migowa.”
Pan Szymon komentuje sprawę:
"Urzędnicy nie zdają sobie sprawy, że dla mieszkańców okolic Bergiela czy Dąbka są to kosmiczne odległości."

Paweł Wiśniewski
Redaktor Naczelny
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska