31 maja 2022

Podsumowanie wizyty prezydenckiej na Ujeścisku

Dulkiewicz na Ujeścisku
Wczoraj Pani Prezydent Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z mieszkańcami dzielnicy Ujeścisko-Łostowice. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość porozmawiać i zapytać o lokalne sprawy. Pani Dulkiewicz  na spotkanie przy zbiorniku retencyjnym Jeleniogórska zaprosiła swoich zastępców oraz decyzyjnych dyrektorów jednostek miejskich. Na spotkaniu mieszkańcy pytali o rozwiązanie kluczowych problemów dzielnicy.
Nowa Warszawska jezdnia wzdłuż budowanej linii tramwajowej.
Obecnie trwa budowa linii tramwajowej oraz ciągu pieszo-rowerowego, jezdni przez najbliższe kilka lat nie będzie choć rezerwa terenowa jest uwzględniona.
Dulkiewicz na Ujeścisku

Ulica Człuchowska ułożona z wysłużonych płyt i poprawa stanu nawierzchni oraz brak sklepów i usług w tym rejonie. Stan ulicy w przyszłym roku być może miejscami ulegnie poprawie to wynik postulatu Zarządu Transportu Miejskiego i planów wydłużenie tras autobusowych 118 i 295. Wymiana nawierzchni ul. Człuchowskiej na 320 metrowym odcinku przewidziana jest do końca 2024 roku.
Dulkiewicz na Ujeścisku

Otwarta zatoka autobusowa na ulicy Piotrkowskiej. Autobusowe zatoki na ulicy to przede wszystkim priorytet dla komunikacji miejskiej, tak aby auta osobowe stojące w korku nie wyprzedzały środków transportu zbiorowego w celu zachowania konkurencyjności komunikacji miejskiej. Kierowców oczywiście, takie rozwiązania nie zadawalają.
Nowa Warszawska

Częstotliwość, przepełnienie linii 118 i 295 oraz tramwajów, ponadto zmiana trasy 118 i 295 po oddaniu do użytkowania nowej linii tramwajowej Nowa Warszawska.
Komunikacja miejska Gdańsk-Południe

Nowa Świętokrzyska -  kiedy? Najnowsze informacje wskazują, że Miasto Gdańsk otrzymało dofinasowanie na I etap budowy od pętli Łostowice-Świętokrzyska do ul. Kampinoskiej. 
Świętokrzyska korki

Problemy śmieciowe zabudowy jednorodzinnej w dzielnicy były poruszone przez grupę przybyłych osób.
Dulkiewicz na Ujeścisku

Pan wiceprezydent Piotr Grzelak był osobą mocno obleganą wśród mieszkańców, nie miał lekko. Wiele osób chciało zapytać o swoje problemy.

Dulkiewicz na Ujeścisku

W spotkaniu udział wzięło kilkadziesiąt osób. Szkoda, że tylko tyle gdyż była to doskonała okazja, aby mieszkańcy osobiście zapytali się włodarzy Miasta dlaczego muszą tak długo wyczekiwać choćby na Nową Świętokrzyską.
Dulkiewicz na Ujeścisku

Radny dzielnicy Ujeścisko-Łostowice Tomasz Tołoczko tradycyjnie zadawał wiele pytań.
Dulkiewicz na Ujeścisku

Kolejny społecznik i radny Mirosław Pająkowski również aktywnie uczestniczył w spotkaniu. Założyciel biblioteki i domu sąsiedzkiego nie próżnuje i odpowiada mieszkańcom na pytania. 
Dulkiewicz na Ujeścisku

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska