19 grudnia 2022

Oświetlenie Wieżyckiej i łącznika do Bergiela - status

Wieżycka na południu Gdańska
Mieszkańcy Zakoniczyna zwanego osiedlem Pięć Wzgórz od wielu lat czekają na oświetlenie popularnej ścieżki prowadzącej do osiedla. Łącznik ulicy Wieżyckiej z ul. Bergiela to zaniedbana i nieoświetlona część dzielnicy, która wymaga inwestycji między innymi wymiany nawierzchni i oświetlenia.
Zadanie o nazwie “Budowa oświetlenia ul. Wieżyckiej i sięgacza do posesji nr 4 ul. Bergiela w Gdańsku” zostanie zrealizowane w 2023 roku...(podobno). Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska poinformowała o kolejnym terminie inwestycji. Planowany zakres prac w 2023 roku to oświetlenie ul. Wieżyckiej od nr 11 do nr 40 (do skrzyżowania z ul. Świrskiego) oraz łącznik od Wieżyckiej do Bergiela nr 4. Ogłoszenie przetargu planowane jest na przełomie 2022 i 2023 roku. 

Poniżej archiwalna odpowiedź Urzędu Miejskiego Wydziału Programów Rozwojowych w przedmiotowej sprawie.
Wieżycka i Bergiela zyskają oświetlenie
To kolejny etap prac mający na celu poprawę komfortu korzystania z tej części dzielnicy. Warto przypomnieć, że Wieżycka została poszerzona o dodatkową przestrzeń dla pieszych, a w czerwcu został wybudowany chodnik wzdłuż płytowej jezdni Unruga w kierunku przedszkola przy ul. Dąbka, czekamy jeszcze na poszerzenie chodnika na łuku Świętokrzyskiej i Wieżyckiej, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych w tym rejonie.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska