30 czerwca 2022

Chodnik obok przedszkola gotowy

Chodnik wzdłuż płyt obok Wieżyckiej
Zakończyła się budowa chodnika wzdłuż ulicy Unruga, która jest przedłużeniem Porębskiego. Nowy chodnik poprawi bezpieczeństwo pieszych, którzy idą w kierunku przedszkola Kolorowe Kredki przy ul. Dąbka. To tylko część planu poprawy bezpieczeństwa dzieci i ich rodziców w okolicy. Wciąż  liczymy na realizację poszerzenia i wydzielenia chodnika wzdłuż ulicy Wieżyckiej na odcinku od płyt do nieczynnej pętli autobusowej przy Świętokrzyskiej. 
Poprawa bezpieczeństwa przy przedszkolu

Tak jest w czerwcu. Chodnik po obu stronach ulicy dla osób idących od ul. Wieżyckiej to spore ułatwienie i poprawa bezpieczeństwa.
Chodnik wzdłuż płyt obok Wieżyckie

Chodnik wzdłuż płyt obok Wieżyckie

Chodnik wzdłuż płyt obok Wieżyckie
Przypominamy, że zapisany w umowie przewidywany termin realizacji chodnika to 31.12.2026 r., jednak nie później niż przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie budynków zrealizowanych przez Pomorskie Domy na działce 178/9 obręb 074 (jeżeli budynki zostaną wykonane wcześniej niż w 2026 r., to chodnik również byłby szybciej). Dzięki przychylności przedstawicieli firmy Pomorskie Domy chodnik już jest. Wielkie podziękowania dla Pomorskie Domy.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny