13 lutego 2023

Remont Człuchowskiej już na wiosnę

Gdańsk Południe
Popularny skrót na południu Gdańska w końcu zyska nową nawierzchnię. Jeszcze w tym roku rozpocznie się wymiana nawierzchni na 320 metrowym odcinku ul. Człuchowskiej. Dwóch inwestorów: Inpro i Euro-Styl budujących osiedla w południowej części Gdańska zobowiązało się do przebudowy tej jezdni wraz z budową chodników, przebudową istniejących zjazdów, odwodnienia i właśnie położenia nowej nawierzchni bitumicznej.

Asfaltowy odcinek jezdni rozpocznie się w pobliżu szkoły podstawowej nr 12 (koniec kostki betonowej i początek płyt) do łuku na wysokości Dąbka nr 2 czyli około połowa popularnego skrótu zostanie przebudowana. Deweloperzy w ramach zobowiązania sfinansują również budowę ulicy Bramińskiego, która będzie wyniesionym skrzyżowaniem z ul. Człuchowską. Nowa ulica jako droga wewnętrzna zyska po obu stronach chodnik i oświetlenie, i będzie drogą zapewniającą dojazd dla mieszkańców powstających osiedli. Do momentu wybudowania tzw. Nowej Unruga ul. Bramińskiego będzie drogą bez przejazdu czyli ślepą.
Popularny skrót południe Gdańska
Przypominamy, że w okresie ferii tj. od 17-ego do 28 stycznia ulica Człuchowska była całkowicie zamknięta w wyniku budowy kanalizacji deszczowej polegającej na budowie studni oraz przykanalików z wpustami deszczowymi.  Wykonane studnie o średnicy 2m znalazły się tym samym pod tymczasową nawierzchnią z płyt i spowodowały lokalne nierówności. Wysokość studni dostosowana jest do nowej nawierzchni bitumicznej na długości ok. 320m.
Południe popularny skrót
Wspomniane nierówności przedstawia poniższe zdjęcie.
Południe popularny skrót
Znaki informujące o obowiązującym objeździe w trakcie ferii zimowych   
Prowizorka Południe Gdańska
O planowanym remoncie informowałem w marcu zeszłego roku.
Południe Gdańska
Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska