08 marca 2023

Pani Prezydent spotka się z mieszkańcami

Dulkiewicz Nowa Warszawska
20-ego marca w Szkole Podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej 20, Pani Aleksandra Dulkiewicz wraz z grupą wybranych urzędników będzie rozmawiać z mieszkańcami o problemach, które im doskwierają. Będzie to doskonała okazja do omówienia bolączek osób zamieszkałych w południowej części Gdańska. Korki, komunikacja miejska, brak placówek edukacyjnych - to podstawowe problemy choć jest ich znacznie więcej.

Likwidacja linii 2 i 4 z pętli Łostowice-Świętokrzyska. Mieszkańcom bardzo nie podoba się zmiana trasy popularnej "dwójki" i "czwórki", które skierowane zostały na pętle Ujeścisko pozbawiając mieszkańców południowych dzielnic bezpośredniego dojazdu z pętli ŁOŚ na Zaspę czy Przymorze. Rozmowy radnych z dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, którzy zaprosili na sesję przedstawiciela ZTM (Zarządu Transportu Miejskiego) nie przyniosły żadnego efektu.
Gdańsk-Południe

Linia 175: zmiana trasy, wydłużenie czasu przejazdu i zmniejszenie liczby kursów to główne zarzuty mieszkańców dotyczące tego autobusu. 175 od 25-ego lutego kursuje przez ul. Warszawską, Cedrową i Nową Olchową to wydłużenie przejazdu w kierunku pętli Siedlce dla jadących od pętli Łostowice-Świętokrzyska. W dni powszednie pasażerom zabrano 4 kursy. W soboty, niedziele i święta będzie aż 10 kursów mniej. Część jest zawiedziona, a inni zadowoleni. Mieszkańcy z Zabroni należą do grupy usatysfakcjonowanych tą zmianą.
Gdańsk Południe

Korekta trasy 175 bardzo nie podoba się mieszkańcom dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe, gdzie aktywny jest Przemysław Haluk - Przewodniczący Rady Dzielnicy.
Przemysław Haluk
fot.: Południowe Osiedla Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe
Zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu.
Dulkiewicz na południu
Zdjęcie tytułowe Pani Prezydent wykorzystane z https://media.gdansk.pl/.

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska