23 maja 2023

Poprawa bezpieczeństwa w dzielnicy

Pięć Wzgórz
Zamiast progów będą wyspy segregujące ruch. Długa i szeroka jezdnia sprzyja piratom drogowym, a to wszystko w strefie tempo 30.  Niewielkie zmiany poprawią bezpieczeństwo na osiedlu Zakoniczyn.
Projekt poprawy bezpieczeństwa ruchu na ul. Porębskiego przedstawia poniższa grafika.
Pięć Wzgórz
  • pierwsza wyspa segregująca ruch powstanie przed skrzyżowaniem równorzędnym ul. Kłoczkowskiego (jadąc w głąb osiedla), natomiast druga wyspa za skrzyżowaniem,
  • z każdej strony zostaną umiejscowione pomarańczowe, odblaskowe słupki,
  • na wysokości Porębskiego 58-60 zostanie wybudowane sugerowane przejście dla pieszych z myślą o najmłodszych mieszkańcach osiedla. W celu poprawy ich bezpieczeństwa w drodze do sklepu czy na plac zabaw. Na jezdni powstanie mała wyspa z kostki betonowej z odblaskowymi słupkami oraz fragment chodnika od strony ogrodzonych zabudowań Ekolanu.
Pięć Wzgórz
Tak było kilka lat temu na ul. Porębskiego:
Pięć Wzgórz
Wyspy segregujące ruch na wysokości Porębskiego 62 poprawiły bezpieczeństwo poprzez zmniejszenie prędkości aut i utrudnienie parkowania okolicznym mieszkańcom na jezdni.
Wzdłuż ul. Porębskiego w ostatnich latach powstało niemal 70 miejsc postojowych m. in. dzięki wygranej w budżecie obywatelskim projektu Zmieniamy dzielnicę, sprawdź swoją ulicę.
Zakoniczyn
Poniższe zdjęcia obrazują sposób parkowania i poruszania się pieszych w przeszłości przed wybudowaniem zatok postojowych i wysp segregujących ruch.
Południe Gdańska Pięć Wzgórz

Południe Gdańska Pięć Wzgórz

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska