09 kwietnia 2020

Park rekreacyjnym z boiskiem przy Olimpijczyku tuż, tuż..

Park-rekreacyjnym-z-boiskiem-przy-Olimpijczyku-tuz,-tuz...
Rozpoczęła się budowa parku rekreacyjnego na osiedlu Pięć Wzgórz. Projekt, który wygrał w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2018 w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice od kilku dni jest w fazie realizacji. Mieszkańcy kilkutysięcznego osiedla zyskają boisko o sztucznej nawierzchni z piłkochwytami i układ ścieżek wykonanych z kostki betonowej oraz gliniasto-żwirowej, ponadto w znajdą tam się ławki i kosze na odpady. 
Ścieżki w parku będą stanowiły dla dzieci ciąg bezpiecznej drogi z domu do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego "Olimpijczyk”, o tej inicjatywie więcej tutaj: [Bezpieczne przejście dla dzieci przed Olimpijczykiem]. Inwestycja zlokalizowana będzie w najbliższym sąsiedztwie "Olimpijczyka” i sklepu „Biedronka” na Zakoniczynie. 
Warto dodać, że wyniesione przejście dla pieszych będzie dodatkowo doświetlone, znajdzie się przy nim minimum jedna elektroniczna tablica z pomiarem prędkości. Ponadto przy szkole do dyspozycji dzieci będzie zadaszony stojak na 30 rowerów oraz nowy chodnik wzdłuż ul. Wieżyckiej, który będzie stanowił drugie dojście do szkoły. Dodatkowe inwestycje będą realizowane dzięki wygranemu projektowi Budżetu Obywatelskiego 2020 pt.: „Zmieniamy dzielnice, sprawdź swoją ulicę…” szczegóły: [Budżet Obywatelski 2020 - potrójna wygrana]
Park-rekreacyjny-z-boiskiem-przy-Olimpijczyku-chodnik-Wiezycka

Paweł Wiśniewski
- twórca http://gdanskpoludnie.pl/
- email: gdanskpoludnie@gmail.com
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska