04 maja 2022

Park Południowy - wynik konsultacji i piknik

Park Południowy
W sobotę 7 maja, w godzinach 12.00 -14.00 odbędzie się piknik rodzinny, podczas którego zostaną zaprezentowane wyniki konsultacji Parku Południowego. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano wiele atrakcji, a rodzice w tym czasie będą sadzić kwiaty i krzewy. Spotkanie odbędzie się przy zbiorniku retencyjnym Świętokrzyska II, wejście od ulicy Jaworzniaków.

W trakcie pikniku  wszyscy mieszkańcy zostaną zaproszeni do wspólnego sadzenia kwiatów, krzewów i łąk polnych. Rozdawane będzie także czarne złoto ogrodników czyli nawóz do roślin balkonowych i ogrodowych wyprodukowany przez Zakład Utylizacyjny z odpadów BIO.  

Dla dzieci będą przygotowane dwie dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, warsztaty z budowania domków dla owadów oraz konkursy z nagrodami. Dla uczestników będzie również poczęstunek z grilla, a nawet grochówka. 

Park Południowy 
Park Południowy to inicjatywa, która docelowo zajmie 77 hektarów i będzie drugim co do wielkości parkiem w mieście (po Parku Reagana). Tworzony jest w oparciu o istniejące zasoby krajobrazowo-przyrodnicze i system zbiorników retencyjnych Konsultacje dla mieszkańców przeprowadzone były jesienią 2021 roku. Teraz urzędnicy przedstawią wnioski i wyników konsultacji.
Park Południowy
Graf. media.gdansk.pl

W Parku Południowym już jest pierwsza inwestycja warta około 800 000 pln, to boiska z placem zabaw i altanami drewnianymi zrealizowana w ramach wygranego projektu dzielnicowego w Budżecie Obywatelskim. W kolejce do realizacji czeka Multi Park i Rowerowy Raj oraz zielone parki.
Wygrana w budżecie Obywatelskim Paweł Wiśniewski
Zdjęcie z przeprowadzonych konsultacji społecznych w listopadzie ub. roku. 
Park Południowy

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny

Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska