05 września 2022

Przebiśniegową pojedziemy tylko w jednym kierunku

Zmiany Gdańsk Południe łącznik
Od 6 września tj wtorku wprowadzone zostaną dla kierowców bardzo duże zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Przebiśniegowej i Wielkopolskiej. Pasażerów komunikacji miejskiej również czekają modyfikacje tras linii autobusowych 113, 213 i N14 o czym informowaliśmy już wcześniej.
Po pierwsze: wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Przebiśniegowej. Przebiegać on będzie w relacji od ul. Wielkopolskiej do ul. Niepołomickiej. Tym samym wprowadzony zostanie zakaz skrętu z ul. Niepołomickiej w ul. Przebiśniegową. Pod prąd tą ulicą będą mogli pojechać tylko rowerzyści.
Po drugie: ruch jednokierunkowy na ul. Wielkopolskiej od skrzyżowania z ul. Świętokrzyską do skrzyżowania z ul. Przebiśniegową. Dotychczas kierowcy mogli wjechać z ul. Przebiśniegowej w prawo pod budynek szkoły. Po zmianach dojazd możliwy będzie jedynie ul. Wielkopolską od strony ul. Świętokrzyskiej.
Po trzecie: zakaz ruchu pojazdów ciężarowych na ul. Przebiśniegowej i na jednokierunkowym odcinku ul. Wielkopolskiej (od ul. Świętokrzyskiej do budynku szkoły).

Gdańsk Południe zmiany od 6 września
Fot. gzdiz.gda.pl

 Zmiany na trasach autobusów komunikacji miejskiej.
Przebiśniegowę pojedziemy tylko w jednym kierunku

Linia 113 oraz nocna N14.
Wjazd od ul. Świętokrzyskiej w ul. Niepołomicką, dalej w ul. Srebrną, Kolorową, Pastelową, Łuczniczą, Ofiar Grudnia 70, Tenisową, Piłkarską, Olimpijską i wyjazd Ofiar Grudnia 70 tą samą trasą.

Linia 213.
Wjazd od ul. Świętokrzyskiej w ul. Wielkopolską dalej w ul. Ofiar Grudnia 70, Tenisową, Piłkarską, Olimpijską i wyjazd Ofiar Grudnia 70, Wielkopolską, Przebiśniegową, Niepołomicką do ul. Świętokrzyskiej.

Linia 175 pozostaje bez zmian.
Przebiśniegowę pojedziemy tylko w jednym kierunku
Fot. Południowe Osiedla Dzielnicy Orunia Górna - Gdańsk Południe

Wybudowany łącznik ulicy Łuczniczej z Niepołomicką to bardzo ważna inwestycja dla południowej części Gdańska. Droga o długości 325 metrów stworzy nowe możliwości przemieszczania się. Łącznik połączy osiedla od strony ul. Niepołomickiej, na wysokości ul. Pastelowej aż do skrzyżowania Łuczniczej i Hokejowej. Nowe rozwiązania powinny poprawić bezpieczeństwo w okolicy szkoły podstawowej nr 86 przy ul. Wielkopolskiej.

łącznik na południu ulicy Łuczniczej z Niepołomicką
Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska