23 lutego 2023

Duże zmiany w komunikacji na południu

Gdańsk południe
Od soboty 25-ego lutego pasażerów obowiązywać będą zmiany w rozkładach jazdy linii autobusowych 154, 175, 189, 289, a od od nocy z soboty na niedzielę 25/26-ego na liniach nocnych N2 i N4. Najistotniejszą zmianą będzie korekta trasy linii 175, a nowością będzie uruchomienie popularnej linii autobusowej 289 w soboty, niedziele i święta.

Linia 154
Zlikwidowano w dni powszednie aż 8 kursów - pasażerowie odczują ten brak podróżując do pracy czy szkoły.
Gdańsk południe

Linia 175 pojedzie ul. Warszawską, Cedrową i Nową Olchową. Znacząca korekta trasy i wydłużenie podróżowania w kierunku pętli Siedlce dla jadących od pętli Łostowice-Świętokrzyska. W dni powszednie pasażerom zabrano 4 kursy. W soboty, niedziele i święta będzie aż 10 kursów mniej.
Gdańsk Południe
Nowa trasa 175: Siedlce – Kartuska – Nowa Olchowa – Cedrowa – Łódzka – al. Havla – Łostowice Świętokrzyska – (…) – Maćkowy – (…) – Łostowice Świętokrzyska – al. Havla – Łódzka – Cedrowa – Nowa Olchowa – Kartuska – Siedlce.
W dni powszednie autobusy będą kursować w szczycie porannym, tak jak obecnie, co 15 minut; następnie co 20 minut; późnym wieczorem, w soboty, niedziele i święta co 30 minut.

Linia 189 
Zmniejszenie liczby kursów w soboty, niedziele i święta z powodu uruchomienia linii 289 w te dni. 
Południowy Gdańsk

Linia 289
Autobusy tej linii jeździć będą także w soboty, niedziele i święta (w zamian za ograniczoną linię 189).  

Linie N2 i N4.
Niewielka korekta godzin odjazdów. Autobusy nie będą obsługiwać pętli Ujeścisko.
południe Gdańska

Likwidacja linii 2 i 4 z pętli Łostowice-Świętokrzyska kierując oba tramwaje na pętle Ujeścisko), całkowicie odcinając dotychczasową możliwość bezpośredniego dojazdu do innych dzielnic Gdańska, takich jak Zaspa czy Przymorze - ta zmiana wchodzi w życie prawdopodobnie od 3-ego marca. Radni z dzielnicy Ujeścisko-Łostowice zaprosili na sesję przedstawiciela ZTM (Zarządu Transportu Miejskiego) jednak  ich postulaty nie były skuteczne.
Tramwaje

Sporo zmian jest niekorzystnych dla mieszkańców dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe, zaprzyjaźnieni radni piszą pisma, postulują i opisują swoje niezadowolenie jednak czy w swoich działaniach będą skuteczni? Czas pokaże. Trzymamy kciuki. 

Paweł Wiśniewski
redaktor naczelny
Będą kolejne boiska

Będą kolejne boiska

O budżecie obywatelskim

O budżecie obywatelskim

Będzie bezpieczniej

Będzie bezpieczniej

Komunikacja miejska

Komunikacja miejska